Titokban 91 páciensét termékenyítette meg Amerikában, évtizedek múlva gyerekei találták meg
Szektatag volt vagy egyszerűen önmaga lemásolása okozott neki szexuális izgalmat? - ezekre kérdésekre keresi a választ a Netflix dokumentumfilmje.
Szektatag volt vagy egyszerűen önmaga lemásolása okozott neki szexuális izgalmat? - ezekre kérdésekre keresi a választ a Netflix dokumentumfilmje.
A traumafeldolgozás módjáról kaphatunk képet a Ludwig Múzeumban, ahol a befogadó is részévé válhat az alkotásnak.
Lehet, hogy a legnagyobb európai művész migránsként indult? Kételyekkel gazdagon övezett szellemi kalandtúra Orosz István esszégyűjteménye.
A megszokottól eltérő anyagokkal és eljárásokkal dolgozó fotóművészek alkotásaiból nyújt változatos körképet a Budapest FotóFesztivál zárókiállítása.
Vonnák Diána írása és Bocsik Balázs versei is olvashatók a karantén idején csak online, ám most ismét nyomtatásban megjelenő Hévíz legújabb számában.
Történelmi rejtélynek eredt a nyomába Medgyesi Konstantin történész az állambiztonsági levéltár online folyóiratának friss számában.
Korokon, sorsokon átívelő lemez az ezerszínű francia operaénekestől, Patricia Petibontól.
Bandák és bosszúállók lakta vidéken vezet végig a tatár származású írónő, Guzel Jahina a nagy éhínség idején játszódó regénye.
A tükör és a tükrözés kérdéseit járja körül a Hermann Rorschach halálának 100. évfordulója alkalmából rendezett kiállítás a veszprémi Művészetek Házában.
A Valami népi című könyvet ugyanaz a vidékszemlélet hatja át, mint a szerző húsz évvel ezelőtti, vihart kavart művét, a Pletykaanyut.
A fenti címet a „Reformok és fordulatok” alcím egészíti ki Csillag István új kötetében, amelyben a Pénzügyminisztérium, majd a Pénzügykutatási Intézet egykori munkatársa – később a Medgyessy-kormány gazdasági minisztere – tekint vissza gyötrelmes szakmai küzdelmeire az 1980-as években.
"A magyar »pénz« szó a régi »nincs«, »néncs«, »néndz«, »véndz«, »féndz«, »pénz«. A szó gyökét a kitűnő filológus hosszas keresés után találta meg; magát a pénzt azonban ő se találta meg" – Karinthy Frigyes "akadémiai értekezése" is érzékelteti, mekkora haditettet hajtottak végre a Nyugatnál.
Új brazil–török tévésorozat következő epizódjának tűnhet az egy évszázados váló-, majd rágalmazási per iratain alapuló színdarab, a Cécile, amelynek április 24-én volt az ősbemutatója a Jurányi Házban.
Hallvar Witzo rendező filmjének súlyos mondanivalóját rengeteg abszurd helyzet és a jellegzetes skandináv fekete humor övezi.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem autonómiájának felszámolása után a távozó tanárok és diákok által alapított Freeszfe Egyesület idén másodszor rendezi meg művészeti fesztiválját, több helyszínen.
A 333 képet felvonultató Fortepan Masters című kiadványt Barakonyi Szabolcs fotóriporter-képszerkesztő állította össze.
A fiatal dublini zenekar új albumát egyebek közt a magány és az elszakadás érzése inspirálta.
Paolo Genovese új filmje, a Szuperhősök az együttélés örömeit és nehézségeit átélők szentimentális útikalauza.
Schwechtje Mihály Félúton Berlinbe című könyve emlékezteti a szülőket, hogy gondoljanak fiatalkori lázadásaikra, amikor kiakadnak serdülő gyerekeik kitörési akcióin.
Ole Bornedal rendező a forgatás idején nem sejthette, hogy a történelmi filmjében felidézett borzalom napjainkban megismétlődik. Az árnyék a szememben című alkotás a Netflixen látható.